21 listopada obchodzony jest, jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Inicjatorami World Hello Day byli studenci, bracia Brian i Michael McCormack.
     Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym również włączyli się w obchody Dnia Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
     Dla podkreślenia ważności tego dnia uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru, ponieważ kolor żółty to kolor optymizmu i radości. Na dobry początek dnia każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę” przygotowaną przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p.Agnieszki Piotrkowskiej. Z okazji tego święta pojawiła się również gazetka tematyczna „Życzliwość to nic nie kosztuje!”.
     Temtem przewodnim obchodów tegorocznego Dnia Życzliwości była Akcja „Dzień dobry”. Każdy z uczniów otrzymał ą ulotkę na temat akcji. Oto jej treść:

                                               ŻYCZLIWOŚĆ – TO NIC NIE KOSZTUJE!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI, RODZICÓW I UCZNIÓW  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W JANOWCU KOŚCIELNYM DO UDZIAŁU W AKCJI ,,DZIEŃ DOBRY”

DRODZY UCZESTNICY!

,,DZIEŃ DOBRY” POWIEDZIANE DO OSOBY NAM ZNANEJ  NA KORYTARZU, PRZED SZKOŁĄ LUB PODCZAS WCHODZENIA DO SALI NIE POWODUJE GROŹNYCH CHORÓB ZWIĄZANYCH Z NIEBEZPIECZNYMI DLA ŻYCIA POWIKŁANIAMI, UTRATĄ WZROKU LUB SŁUCHU. ACZKOLWIEK, MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE ZAKAŹNE:
ROZPRZESTRZENI SIĘ W CZASOPRZESTRZENI SZKOŁY, W JEJ OKOLICY –  W CIĄGU CAŁEGO ROKU SZKOLNEGO, A NAWET FERII I WAKACJI.

                                     RÓWNOCZEŚNIE CHCEMY POINFORMOWAĆ:
ZWYKŁE ,,DZIEŃ DOBRY” WYWOŁUJE KORZYSTNE DLA ZDROWIA REAKCJE PSYCHOFIZYCZNE:   RADOŚĆ, OTWARTOŚĆ, ZNIWELOWANIE NAPIĘCIA                         I NADĘCIA, ZAZWYCZAJ AUTOMATYCZNE PODNIESIENIE SIĘ KĄCIKA UST                             – POPRAWIENIE MIMIKI TWARZY, ZWIĘKSZENIE KONCENTRACJI, ŻYCZLIWOŚCI, SPOSTRZEGAWCZOŚCI, ETC.

ZATEM OD DNIA DZISIEJSZEGO MÓWIMY GŁOŚNO I WYRAŹNIE WSZYSTKIM SPOTKANYM OSOBOM „DZIEŃ DOBRY!”

KULTURA OSOBISTA JEST W CENIE!

Postarajmy się wszyscy, aby panująca tego dnia życzliwa i przyjazna atmosfera trwała nieustannie porzez cały rok.

                                                          Przygotowały: Magdalena Tarwacka i Agnieszka Piotrkowska