22 maja 2019 roku uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.
Nasi uczniowie mieli okazję poznać ofertę edukacyjną placówki, zwiedzić szkołę i internat. Obejrzeliśmy profesjonalny pokaz obsługi kelnerskiej przygotowany przez uczniów jagarzewskiej szkoły. Następnie część uczniów wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Nidzickiego w Biegach Przełajowych. Pozostali mogli uczestniczyć w pokazach maszyn rolniczych, poczęstować się kiełbaską przygotowaną na ognisku, lub pysznymi i zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Chętni mieli również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym z PPP w Nidzicy p. Adą Waśk.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Na pewno miło będziemy wspominać ten wyjazd, a niektórzy od września zostaną uczniami tej szkoły.
Informację przygotowała- Sylwia Szczepkowska