Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.  Nasza szkoła w tym roku pierwszy raz włączyła się w tą akcję.

Najbardziej zafascynowani i zaangażowani w naszej szkole byli najmłodsi uczniowie. Od samego rana cieszyli się tym dniem. Kolorowali, rysowali, tworzyli kreatywne obrazki z kropek. Poznali również bajkę pt. „Kropeczka – Psoteczka”, wykonali zadanie – wyzwanie nawiązujące do poznanej bajeczki a następnie super się bawili robiąc zdjęcia w foto – ramce specjalnie przygotowanej na ten dzień przez starszych uczniów.

„The Dot”- „Kropka”, Petera H. Reynoldsa, to historia dziewczynki, która uwierzyła we własne możliwości i stała się wielką kropkową artystką. Mała Vashti pokazuje dzieciom, że każde ich działanie ma wielką wartość i może być początkiem wyjątkowej przygody… Kto jeszcze nie zna historii Kropki zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ

Nasze pierwsze spotkanie z „Dniem Kropki” zostało zorganizowane w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” wspierającego rozwój emocjonalny  i społeczny dzieci i młodzieży. W naszej szkole realizują go głównie uczniowie klas VIa  i VIIa wraz z nauczycielami Iwoną Chmielewską, Jolantą Radzymińską, Sylwią Szczepkowską i Magdaleną Tarwacką.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Przygotowała: Sylwia Szczepkowska Magdalena Tarwacka