Najlepszym wsparciem dla młodych ludzi w ich poszukiwaniu i planowaniu swojej ścieżki kariery jest doświadczenie osób, które szkołę już ukończyły.
Z myślą o tym w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, zaplanowaliśmy cykl spotkań z absolwentami różnych szkół i zawodów, gdyż ich osiągnięcia, sukcesy, praca, którą z pasją wykonują są najlepszym drogowskazem dla uczącej się młodzieży.
     Pierwszym gościem uczniów klas VII i VIII był pan Mikołaj Ostrowski, który studiował na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie pracuje w korporacji i rozwija własną agencję marketingową.
Pan Mikołaj w ciekawy sposób zaprezentował nam swoja ścieżkę kariery zawodowej. W swojej prezentacji zwrócił szczególną uwagę na to jak ważne jest rozwijanie zainteresowań, wzmacnianie swoich mocnych stron np. poprzez udział w kołach zainteresowań lub różnych projektach. Zaznaczył, że w obecnych czasach bardzo duże znaczenie ma również znajomość języków obcych, dzięki niej łatwiej jest znaleźć dobrą pracę.
     Mamy nadzieję, iż cenne uwagi, refleksje przekazane przez naszego gościa będą wskazówką i motywacją dla uczniów i pomogą im przy podejmowaniu decyzji, co do wyboru przyszłej szkoły i zawodu. ·
    Dziękujemy panu Mikołajowi za wizytę w naszej szkole, mile spędzony czas i oraz pokazanie w bardzo przystępny sposób swojej ścieżki kariery zawodowej.
Zachęcamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby opowiedzieć uczniom naszej szkoły o swojej pracy, pasji, zainteresowaniach do kontaktu z naszą placówką.
                                                                         Sylwia Szczepkowska-doradca zawodowy

Spotkanie zawodozn1 Spotkanie zawodozn2 Spotkanie zawodozn3 Spotkanie zawodozn4