1 października 2019 roku, uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne „Dino – nowy przyjaciel” w wykonaniu teatru Duet z Krakowa.
Dino to mały, sympatyczny dinozaur, który pod wpływem czarów przeniósł się do teraźniejszości, gdzie spotykał mnóstwo niespodzianek i problemów, które rozwiązywał z pomocą nowo poznanych przyjaciół. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do udziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Bajka miała na celu rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania historii, przeszłości a także pomagania słabszym.
Teatrzyk łączył elementy dobrej zabawy z elementami edukacji. Dzieci razem z aktorami czynnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że spektakl bardzo podobał się młodym widzom.
Głównym organizatorem spotkania teatralnego była p. Ewa Czechowska.

                                                                            Informacje przygotowała Sylwia Szczepkowska