Konkursy przedmiotowe

Mimo trwającej pandemii nasza szkoła z zachowaniem reżimu sanitarnego umożliwiła uczniomwzięcie udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Celem konkursów jest rozwijanie zainteresowań i motywowanie uczniów do uczenia się oraz wspieranie uzdolnień młodzieży. Odbyły się konkursy z matematyki, historii i języka angielskiego. Wzięli w nichudział uczniowie klas VII i VIII: Dominika Wiśniewska, Dominika Szulczak, Marysia Żebrowska, PiotrTarwacki, Lena Chmielewska, Maksym Gałęziewski, Cyprian Głowacki, Dominika Jastrzębowska ,Angelika Retkowska i Zuzanna Szwarc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom że mimo trudnej sytuacji
chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w konkursach.
Sylwia Szczepkowska

Komunikat Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

      Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID-19, a co za tym idzie koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, została uruchomiona „Aplikacja kwarantanna domowa” na platformie https://www.gov.pl/web/koronawirus/.

    Osoby odbywające kwarantannę mogą za pośrednictwem ww. aplikacji zwrócić się z prośbą o posiłek, podstawowe artykuły spożywcze, pomoc psychologiczną, a także kontakt ze strony pracownika ośrodka pomocy społecznej.

   Informacje zbierane przy pomocy aplikacji od osób odbywających kwarantannę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego będą przesyłane do Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie o godzinie 6.00, 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Natomiast tut. Urząd poszczególne prośby będzie przesyłał do ośrodka pomocy społecznej właściwego dla miejsca odbywania kwarantanny zgłaszającego.


SZKOŁA ZAMKNIĘTA

SZKOŁA ZAMKNIĘTA !!!

ZAGROŻENIE  EPIDEMIOLOGICZNE

INFORMACJA W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JANOWCU KOŚCIELNYM ZGODNIE Z DECYZJĄ MEN WYNIKAJĄCEJ Z KONIECZNOŚCI ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA NA TERENIE POLSKI.

Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych.

Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich.

Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku
16 – 25. 03.2020 r. (włącznie).

Rządzący zalecają jednak by dzieci już od 12.03.2020 r. czwartek zostały w domu.

W szkole przez dwa dni 12-13.03.2020r. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (rodzic, który nie może zapewnić opieki w czasie tych dwóch dni może dostarczyć dziecko do szkoły swoim transportem i jest zobowiązany do odebrania dziecka ze szkoły).

Więcej informacji na stronie MEN      https://www.gov.pl/web/edukacja

Jak unikać zagrożenia zakażenia wirusem?                                                  DYREKCJA SZKOŁY

Semestralne spotkanie nauczycieli z rodzicami 2019/2020

      Uprzejmie informujemy, że dnia 16 stycznia 2020r. (czwartek) w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas. Na spotkaniu omawiane będą wyniki uczniów za I semestr roku szkolnego 2019/2020.

Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

Przebieg spotkania z rodzicami:

Godz. 15.15 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej
w Janowcu Kościelnym

Spotkanie rodziców z nauczycielami

      Uprzejmie informujemy, że dnia 25.11.2019r. (poniedziałek), w godz. 14.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbędzie się „Dzień Otwarty„. Rodzice będą mieli możliwość spotkania się z wychowawcą i nauczycielami poszczególnych przedmiotów w celu uzyskania informacji o wynikach nauczania i zachowania swojego dziecka. Serdecznie zapraszam.

Dyrektor szkoły
Ewa Ostrowska

Obchody 85-lecia istnienia naszej szkoły

logo sp janowiec cors bez tła 1„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
które pozostają w naszej pamięci na zawsze”

 

Szanowni Absolwenci, Uczniowie, Rodzice!

     23.10.2019 roku obchodzimy Ważny Jubileusz w życiu Szkoły Podstawowej i lokalnej społeczności. Jest to 85- lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i nadanie szkole nowego sztandaru.

      Jubileusz Szkoły to zawsze okazja do wspomnień, które choć minione, ciągle pozostają w naszej pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka na nowo je przywołuje i uporządkowuje w nowej rzeczywistości. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Na pewno, ten czas będzie świętem wszystkich absolwentów, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i całej lokalnej społeczności.

     Zapraszamy na to ważne Święto, które rozpocznie mszą świętą w kościele w Janowcu Kościelnym o godzinie 10.00. Następnie odbędzie się ceremoniał nadania szkole podstawowej nowego sztandaru. Uczniowie szkoły przedstawią montaż słowno-muzyczny o patronie szkoły Janie Pawle II oraz przybliżą wszystkim historię szkoły. Powrócimy do wspomnień na pokazie filmików- wspomnień nauczycieli emerytów. Na koniec zapraszamy na słodki poczęstunek.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym

Przygotowała: Iwona Chmielewska

Tydzień kodowania (#CodeWeek2019)

codeweek2019Szanowni Rodzice i Uczniowie,

       z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 – 20 października 2019 roku. CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, przede wszystkim jednak szkoły – zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
     W tym roku nasza szkoła wpisuje się w te wydarzenia i dnia 9 października 2019 roku w godzinach od 10.00 do 11.00 zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym kodowaniu pod nazwą „Rysowanie z kodem„.
     Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu promującego CodeWeek 2019, który przygotowano specjalnie na tę okazję – http://koduj.gov.pl/spot_cw/, zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej   http://koduj.gov.pl/.

    O naszym wydarzeniu przeczytacie na stronie https://codeweek.eu/view/214000/rysowanie-z-kodem

Organizator: Stanisław Kazimierski