Semestralne spotkanie nauczycieli z rodzicami 2019/2020

      Uprzejmie informujemy, że dnia 16 stycznia 2020r. (czwartek) w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas. Na spotkaniu omawiane będą wyniki uczniów za I semestr roku szkolnego 2019/2020.

Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

Przebieg spotkania z rodzicami:

Godz. 15.15 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej
w Janowcu Kościelnym

Spotkanie rodziców z nauczycielami

      Uprzejmie informujemy, że dnia 25.11.2019r. (poniedziałek), w godz. 14.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbędzie się „Dzień Otwarty„. Rodzice będą mieli możliwość spotkania się z wychowawcą i nauczycielami poszczególnych przedmiotów w celu uzyskania informacji o wynikach nauczania i zachowania swojego dziecka. Serdecznie zapraszam.

Dyrektor szkoły
Ewa Ostrowska

Obchody 85-lecia istnienia naszej szkoły

logo sp janowiec cors bez tła 1„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
które pozostają w naszej pamięci na zawsze”

 

Szanowni Absolwenci, Uczniowie, Rodzice!

     23.10.2019 roku obchodzimy Ważny Jubileusz w życiu Szkoły Podstawowej i lokalnej społeczności. Jest to 85- lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i nadanie szkole nowego sztandaru.

      Jubileusz Szkoły to zawsze okazja do wspomnień, które choć minione, ciągle pozostają w naszej pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka na nowo je przywołuje i uporządkowuje w nowej rzeczywistości. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Na pewno, ten czas będzie świętem wszystkich absolwentów, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i całej lokalnej społeczności.

     Zapraszamy na to ważne Święto, które rozpocznie mszą świętą w kościele w Janowcu Kościelnym o godzinie 10.00. Następnie odbędzie się ceremoniał nadania szkole podstawowej nowego sztandaru. Uczniowie szkoły przedstawią montaż słowno-muzyczny o patronie szkoły Janie Pawle II oraz przybliżą wszystkim historię szkoły. Powrócimy do wspomnień na pokazie filmików- wspomnień nauczycieli emerytów. Na koniec zapraszamy na słodki poczęstunek.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym

Przygotowała: Iwona Chmielewska

Tydzień kodowania (#CodeWeek2019)

codeweek2019Szanowni Rodzice i Uczniowie,

       z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 – 20 października 2019 roku. CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, przede wszystkim jednak szkoły – zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
     W tym roku nasza szkoła wpisuje się w te wydarzenia i dnia 9 października 2019 roku w godzinach od 10.00 do 11.00 zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym kodowaniu pod nazwą „Rysowanie z kodem„.
     Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu promującego CodeWeek 2019, który przygotowano specjalnie na tę okazję – http://koduj.gov.pl/spot_cw/, zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej   http://koduj.gov.pl/.

    O naszym wydarzeniu przeczytacie na stronie https://codeweek.eu/view/214000/rysowanie-z-kodem

Organizator: Stanisław Kazimierski

Podziękowania

      Serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców naszej społeczności za zaangażowanie się w akcję

Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”.

Zebrane szczoteczki (120 szt.) i pasty do zębów (105 szt.) przekazane zostały podczas Pielgrzymki do Rostkowa Siostrze Zakonnej pracującej w Czadzie.

Agnieszka Piotrkowska

Podziękowania

Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i innym osobom zaangażowanym w realizację projektu Erasmus+ połączonego z wizytą gości z Grecji, Portugalii i Hiszpanii.

Dziękuję również wójtowi Gminy Janowiec Kościelny p. Piotrowi Rakoczy, za serdeczne przyjęcie nas i naszych gości w Urzędzie Gminy.

Wizyta ta, była dużym wyzwaniem i niezwykłym doświadczeniem dla nas Wszystkich. Czasem wspaniałych pomysłów, szlifowania języka angielskiego, ale też czasem nawiązywania nowych znajomości, zabawy, radości i wzruszeń. Wszyscy pracowaliście z wielkim zaangażowaniem. Dzięki Wam, nasi goście będą bardzo dobrze wspominać wizytę w Polsce. Czas minął bardzo szybko, ale wierzę, że nowe umiejętności, znajomości i doświadczenia pozostaną z nami na długo.

Dziękuję!

                                                 Koordynator projektu Piotr Szczepkowski

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ‚RODACY BOHATEROM’

Rodacy Bohaterom – to brzmi dumnie ! 

Dzień Dziecka to dobry czas na to aby zapewnić Wam troszkę zabawy i rozdać worek nagród. Jeżeli nie macie planów na ten dzień i lubicie rywalizację sportową serdecznie zapraszam WSZYSTKICH chętnych.

Uczestnicy tego turnieju pomagają w projekcie, także jest to niewątpliwie szczytny cel – sport, zabawa, wolontariat.

Zapraszam do kontaktu/zapisów w kontakcie bezpośrednim lub za pośrednictwem strony Kibicuj z klasą.

Rafał Pyra

PLAKAT TURNIEJ 01 CZERWCA

Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o Papieżu Janie Pawle II

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym ogłasza międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o Papieżu Janie Pawle II pod hasłem:

Jan Paweł II – Jego droga do świętości„.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału, szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu

Agnieszka Piotrkowska