Podziękowania

Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i innym osobom zaangażowanym w realizację projektu Erasmus+ połączonego z wizytą gości z Grecji, Portugalii i Hiszpanii.

Dziękuję również wójtowi Gminy Janowiec Kościelny p. Piotrowi Rakoczy, za serdeczne przyjęcie nas i naszych gości w Urzędzie Gminy.

Wizyta ta, była dużym wyzwaniem i niezwykłym doświadczeniem dla nas Wszystkich. Czasem wspaniałych pomysłów, szlifowania języka angielskiego, ale też czasem nawiązywania nowych znajomości, zabawy, radości i wzruszeń. Wszyscy pracowaliście z wielkim zaangażowaniem. Dzięki Wam, nasi goście będą bardzo dobrze wspominać wizytę w Polsce. Czas minął bardzo szybko, ale wierzę, że nowe umiejętności, znajomości i doświadczenia pozostaną z nami na długo.

Dziękuję!

                                                 Koordynator projektu Piotr Szczepkowski

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ‚RODACY BOHATEROM’

Rodacy Bohaterom – to brzmi dumnie ! 

Dzień Dziecka to dobry czas na to aby zapewnić Wam troszkę zabawy i rozdać worek nagród. Jeżeli nie macie planów na ten dzień i lubicie rywalizację sportową serdecznie zapraszam WSZYSTKICH chętnych.

Uczestnicy tego turnieju pomagają w projekcie, także jest to niewątpliwie szczytny cel – sport, zabawa, wolontariat.

Zapraszam do kontaktu/zapisów w kontakcie bezpośrednim lub za pośrednictwem strony Kibicuj z klasą.

Rafał Pyra

PLAKAT TURNIEJ 01 CZERWCA

Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o Papieżu Janie Pawle II

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym ogłasza międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o Papieżu Janie Pawle II pod hasłem:

Jan Paweł II – Jego droga do świętości„.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału, szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu

Agnieszka Piotrkowska

UWAGA KONKURS LABORATORYJNO – PRZYRODNICZY

         nauka

          Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Janowcu Kościelnym do udziału w konkursie laboratoryjno – przyrodniczym. Wykonaj doświadczenie i przedstaw je w oryginalny sposób np. prezentacja ppt, plakat, film, wystawka itp. Prace przyjmujemy do końca maja 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu .

Organizatorzy: A. Lejk, K. Szulczak, J. Wrzeszczyńska, S. Żebrowska.

Regulamin konkursu

Czekamy na naszych partnerów z projektu Erasmus+

LOGO ERASMUS      Już we wtorek 14 maja 2019 r. rozpocznie się wizyta naszych partnerów z Hiszpanii, Grecji i Portugalii w Polsce.  Dzień pierwszy to przylot i zakwaterowanie u rodzin goszczących polskich uczniów uczestniczących w projekcie. Drugiego dnia w środę uroczyście przywitamy naszych gości w szkole, będą polskie piosenki, wspólnie zatańczymy również poloneza i pokażemy inne polskie tradycje. Następnie spotkamy się z przedstawicielami naszej gminy w tym z panem wójtem Piotrem Rakoczym. Po krótkiej wycieczce po naszej miejscowości wrócimy do szkoły, żeby obejrzeć przygotowane przez uczniów prezentacje na temat tradycyjnych potraw w każdym z partnerskich krajów i ustalić plan działań na najbliższe miesiące. Dzień trzeci to wyjazd do Gdańska. W programie przewidziana jest m.in. wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, wycieczka statkiem po Morzu Bałtyckim a także zwiedzanie Starego Miasta. Kolejny dzień piątek to spotkanie z lokalnym historykiem księdzem Przemysławem „Kawą” Kaweckim pochodzącym z Nidzicy. Razem z nim poznamy piękną a często również tragiczna historię ziem naszego powiatu. Po powrocie dla chętnych uczniów przewidziana jest wycieczka rowerowa. Sobotę nasi goście spędzą u rodzin goszczących. Kolejny dzień – niedziela to czas, żeby pokazać naszym partnerom pieśni, tańce i lokalne tradycje. Dlatego tego dnia udamy się do Garncarskiej Wioski w Kamionce. Tam po warsztatach z rękodzieła odbędzie się ognisko i „Popołudnie św. Jana” na które zapraszamy również rodziców. W Kamionce nastąpi również oficjalne pożegnanie i wręczenie certyfikatów uczestnictwa. Ostatni dzień przed wylotem to w dalszym ciągu poznawanie piękna naszej ojczystej przyrody i historii. Po krótkim spotkaniu w szkole tym razem udamy się na w rejs statkiem Buczyniec – Kąty – Buczyniec „Szlakiem dwóch pochylni”. Dwugodzinny rejs rozpoczyna się i kończy w Buczyńcu w samym sercu Kanału Elbląskiego, gdzie zlokalizowana jest Izba Historii Kanału Elbląskiego. Podczas wycieczki statek pokonuje pochylnie w Buczyńcu oraz w Kątach dwukrotnie, płynąc w dół a w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń uważanych za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz fotografowania i podziwiania piękna polskiej przyrody.

Nasi goście po tygodniu pełnym wrażeń odlecą z Polski we wtorek 21 maja.

     Polscy uczniowie nie mogąc się już doczekać spotkania przygotowali krótki film w języku angielskim, przedstawiający Janowiec Kościelny w którym serdecznie zapraszają naszych partnerów do wizyty w naszej gminie. Film można obejrzeć klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=r_kvEwbzGnw&feature=youtu.be

                                                                     Koordynator projektu: Piotr Szczepkowski

Zakwitły Pola Nadziei

     pola1

     W dniach 25 i 26 kwietnia 2019 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej  w  Janowcu  Kościelnym będą zbierać datki na pomoc dla podopiecznych w Hospicjach. Sprzedawane będą posadzone jesienią żonkile w ramach wiosennej kwesty Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei.

Za wszelkie wsparcie z góry  dziękujemy.

                                            Opiekun wraz z wolontariuszami

Dzień Otwarty w naszej szkole

    Uprzejmie informujemy, że dnia 25.04.2019r. (czwartek), w godz. 14.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbędzie się „Dzień Otwarty„. Rodzice będą mieli możliwość spotkania się z wychowawcą i nauczycielami poszczególnych przedmiotów w celu uzyskania informacji o wynikach nauczania swojego dziecka.

W związku z powyższym uczniowie odjeżdżają do domu kursem o godz. 13.00 i 14.00.

Dyrektor SP